اخبار

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری در این کارگروه استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر همکاری و هماهنگی دستگاه ها و بانکهای عامل در تحقق میزان تعهد اشتغال استان در سالجاری، اظهار کرد: با تسهیل شرایط اعطای تسهیلات به متقاضیان می توان در جذب اعتبارات و ایجاد مشاغل بیشتر به ویژه در حوزه مشاغل خانگی گام های بهتری برداشت.
قاسم سلیمانی دشتکی افزود: برای پرداخت تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی الزامی به وجود پیشتیبان نیست و دستگاه ها در مواردی که تشخیص بدهند می توانند افراد به طور مستقل و انفرادی به بانک های عامل معرفی کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری از ایجاد 21 هزار شغل در استان تا پایان امسال خبر داد و گفت: این تعداد شغل با تحقق تعهد 16 هزار و 700 فرصت شغلی از سوی دستگاه های اجرایی و ایجاد 6 هزار و 700 شغل در حوزه مشاغل خانگی در استان ایجاد می شود.

مهندس عباس جزایری در این نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری این استان افزود: از ابتدای امسال تاکنون از میزان تعهد دستگاه های اجرایی استان، 6 هزار و 700 شغل ایجاد شده که تحقق 38 درصدی را نشان می دهد.
وی به اختصاص 225 میلیارد ریال اعتبار به بخش مشاغل خانگی استان اشاره کرد و گفت: افراد متقاضی در 307 ردیف شغلی شامل قالی بافی، صنایع دستی، فعالیت های تبلیغاتی، تولید کتاب، گردشگری، مرغ بومی، تولید مواد غذایی و سایر فعالیت های خانگی می توانند به طور مستقل و یا از طریق پشتیبان از این تسهیلات بهره مند شوند.
وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته سهم استان از تسهیلات مشاغل خانگی، 30 میلیارد ریال بود که از طریق بانک ملت به متقاضیان پرداخت شد.

در این نشست گزارشی در خصوص وضعیت اشتغال استان در حوزه تعاون در سال 95 و گزارشی از طح کاج( کارانه اشتغال جوانان) ارائه شد.
همچنین در این نشست 75 طرح اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال برای دریافت تسهیلات مصوب شد.


۲۹ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید