اخبار

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

جلسه کارگروه  اشتغال و سرمایه گذاری استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری استاندار استان چهارمحال و بختیاری در شورای اشتغال و سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: این میزان تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی با نرخ بهره 11 درصد به منظور اجرای طرح های اشتغال فراگیر به این استان اختصاص پیدا کرد.
آقای سلیمانی تصریح کرد: در صورت تحقق تعهدات دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری و اجرای کامل برنامه های بخش اشتغالزایی اقتصاد مقاومتی، زمینه افزایش نرخ اشتغال، کاهش بیکاری و رونق اقتصادی فراهم می شود.

در ادامه مهندس جزایری اظهار کرد: در این جلسه جمعاً 33 طرح پشتیبان با 198 اشتغال و اعتبار 8 هزار و 300 میلیون ریال برای دستگاه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، صناع دستی و گردشگری و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مصوب شد که به بانک صادرات معرفی گردید .

وی با اشاره به اینکه در راستای ایجاد اشتغال پایدار طرح اشتغال فراگیر در کشور اجرایی می‌شود، افزود: این طرح در سال 96 و برای ایجاد 17 هزار شغل در چهارمحال و بختیاری و 970 هزار شغل در کشور از محل 20 هزار میلیارد تومان اعتبار مصوب هیئت دولت انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از 20 هزار میلیارد تومان اعتبار مصوب برای طرح اشتغال فراگیر 4.21 درصد معادل 842 میلیارد تومان سهم استان است، ادامه داد: در حوزه مشاغل خانگی نیز پیش‌بینی ایجاد 4 هزار شغل شده است که جمعاً 21 هزار شغل در سال 96 ایجاد خواهد شد و درصد بیکاری استان به 12 درصد کاهش پیدا می‌کند. و با کاهش 8/ پیش بینی می گردد

مهندس جزایری تأکید کرد: در سال گذشته 14 هزار و 221 شغل در چهارمحال و بختیاری ایجاد شد که به موازات آن نرخ مشارکت نیز بالا رفت و 32 هزار نفر به جمعیت فعال و بیکار استان اضافه شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: با توجه به بررسی دینامیک استان توسط فعالان حوزه اشتغال 13 رسته مهم در حوزه‌های تولید گیاهان دارویی، گردشگری طبیعی و ورزشی، شیلات و تولید و فرآوری آبزیان، تولید پوشاک، بوم‌گردی، تولید و فرآوری زعفران، فرش، فناوری اطلاعات، صنایع‌دستی، تولید و فرآوری میوه‌های هسته‌دار و دانه‌دار  و همچنین حوزه صنعت معدن شناسایی شده است

وی در ادامه بیان داشت: درصدد گرفتن مصوبه شورای عالی اشتغال برای سرمایه‌گذاری و اجرای این 13 رسته در استان هستیم که سهم عمده‌ای در اشتغال استان خواهد داشت و بنا به تأکید استاندار دستگاه‌ها تا پایان این هفته مهلت دارند تا اولویت‌های خود را به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه دهند.

 

۳ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید