اخبار

جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری استاندار استان چهارمحال و بختیاری در شورای اشتغال و سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری ایجاد 17 هزار شغل را تعهد کردند که این تعداد شغل در بخش های مختلف خدمات، کشاورزی، عمران، صنعت و فرهنگ ایجاد خواهد شد. که در راستای این تعهد تاکید فراوان به دستگاههای مربوط نمود

آقای سلیمانی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری با تعامل و هماهنگی بین یکدیگر در شهرستان های 9 گانه استان برای تحقق تعهد ایجاد شده تلاش کنند
از مجموع تعهد دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری برای ایجاد اشتغال در استان 4 هزار و 331 نفر در شهرستان شهرکرد، دو هزار و 790 نفر در شهرستان بروجن، یکهزار و 592 نفر در شهرستان فارسان، دو هزار و 270 نفر در شهرستان لردگان، یکهزار و 125 نفر در شهرستان اردل، یکهزار و 94 نفر در شهرستان کوهرنگ، یکهزار و 155 نفر در شهرستان کیار، یکهزار و 115 نفر در شهرستان سامان و 993 نفر در شهرستان بن ایجاد می شود..

در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در راستای آموزش برای جذب دانش آموختگان دانشگاهی بیکار و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در زمینه ارائه بسته های حمایتی از خانواده های ایثارگران شامل شهدا، جانبازان و آزادگان اعلام آمادگی کردند.
سید عباس جزایری تصریح کرد: اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری متعهد شد تا در راستای حمایت برای ایجاد اشتغال فرزندان ایثارگران پنج سال بیمه از طریق سازمان تامین اجتماعی، 18 ماه حقوق و مزایای و درصورت نیاز تا یکسال به متقاضیان جهت تثبیت اشتغال انها انجام دهد

مهندس جزایری بیان کرد : به کارگیری راهکارهای اصولی و منطقی و بهره گیری ازهمه ظرفیت ها راهکار اساسی در زمینه بر طرف شدن مشکلا ت موجود در این زمینه است. که با ایجاد طرح های اقتصادی و اشتغالزایی و تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی و همسو با مدیران صاحب فکر میتوان  گامی موثر درارتقاء شاخص استقلال اقتصادی برداشت


مدیرکل آموزش فنی و حرفه ایی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: سال گذشته 13 هزار و 833 کارآموز برابر دو میلیون و 614 هزار نفر ساعت آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گرفتند.
محمد تقی پور اظهار کرد: این آموزش ها شامل سکونتگاه های غیر رسمی، کارگاه استاد شاگردی نوین، جوار دانشگاهی، عشایری پادگان ها، ثابت شهری، کارگاه روستا، زندان، شعب شهری، کارگاه صنایع، اصناف، ضمن کار و ماده 15 بوده است.
وی با اشاره به وجود 147 آموزشگاه آزاد در چهارمحال و بختیاری یادآور شد: از این تعداد 121 آموزشگاه در حوزه خدمات، پنج آموزشگاه در حوزه صنعت، 18 عدد در فرهنگ و هنر و سه آموزشگاه نیز در زمینه کشاورزی فعالیت می کند.
تقی پور تاکید کرد: سال گذشته در این تعداد آموزشگاه یک میلیون و 335 هزار و 673 نفرساعت آموزش ارائه شد.
وی با اشاره به وجود 18 مرکز آموزش فنی و حرفه ای، 143 کارگاه ثابت و 243 رشته آموزشی در چهارمحال و بختیاری افزود: یکی دیگر از مباحث مطرح شده مهارت آموزی در محیط کار واقعی بوده است که با هدف آشنایی با محیط کسب و کار اجرا می شود و در این طرح سن مهارت آموز باید حداقل 15 سال باشد.

 

۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید