اخبار

اولین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری استان چهارمحال و بختیاری در سال جاری برگزار شد

اولین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری استان چهارمحال و بختیاری در سال جاری برگزار شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: تلاش می‌کنیم در سال جاری 10 هزار شغل ایجاد کنیم ولی با توجه به نام‌گذاری امسال با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال پیش‌بینی می‌شود این رقم به 12 هزار فرصت شغلی نیز برسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری مهندس جزایری در اولین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری در سال جدید چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: سال گذشته تعهد دستگاه‌های اجرایی و دیگر دستگاه‌های که در استان هستند ایجاد 9 هزار و 121 فرصت شغلی بود که بعد از ثبت مشاغل ایجاد شده از سوی این دستگاه‌ها در سامانه رصد تعداد 11 هزار و 464 شغل در این استان ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه امسال نیز به میزان 10 درصد بیشتر از سال گذشته تعهد اشتغال برای دستگاه‌های مختلف ایجاد شده، افزود: تلاش می‌کنیم در سال جاری 10 هزار شغل ایجاد کنیم ولی با توجه به نام‌گذاری امسال با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال پیش‌بینی می‌شود این رقم به 12 هزار فرصت شغلی نیز برسد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مشاغل ثبت شده در سامانه رصد شغل‌های پایدار هستند، ادامه داد: این مشاغل در حوزه کارگاه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی است که البته ارگان‌هایی چون بانک‌های عامل، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، صندوق کارآفرینی امید و... اشتغال‌هایی را با پرداخت تسهیلات خوداشتغالی ایجاد کرده‌اند.

مهندس جزایری با تأکید بر اینکه سه میلیارد تومان بودجه برای مشاغل خانگی و طرح‌هایی که به صورت پشتیبان هستند اختصاص داده شده است، گفت: طرح‌های پشتیبان یعنی یک نفر پشتیبانی چند نفر دیگر که تا 15 نفر هم می‌رسند را به عهده می‌گیرد، به ازای هر نفر پنج میلیون تومان و به ازای هر طرح 75 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، خاطرنشان کرد: مشاغل خانگی هم در روستاها و هم در شهرها برای افرادی است که به نوعی می‌توانند در خانه شغل ایجاد کرده و درآمدی داشته باشند، مشاغل خانگی شامل شغل‌هایی همچون خیاطی‌، قالی‌بافی و... هستند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ۱۳:۰۱

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید