اخبار

نهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

نهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه استان اجتماعی چهارمحال و بختیاری نهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری به ریاست استاندار چهارمحال و بختیاری و با حضور سایر اعضا برگزار شد در ابتدای این کارگروه مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری در کارگروه تخصصی اشتغال استان بیان کرد تعهد اشتغال دستگاه های اجرایی استان در سال جاری 9121نفر بوده که تا پایان بهمن ماه سال جاری 10196 نفر ایجاد شده است. که تحقق 111/ تعهد اشتغال در استان است

مهندس جزایری اظهارکرد: با توجه به الکترونیکی شدن اشتغال از سنتی به صنعتی شدن افزود با برنامه ریزی های انجام شده در این خصوص میتوان گام موثری را در زمینه اشتغال برداریم

استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در طول 2 سال گذشته 10 هزار هکتار از اراضی استان به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شده که سبب کاهش اشتغال در بخش کشاورزی شده است.

قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: در بخش صنعت نیز هزینه‌های صرف اشتغال شده است،که درحوزه مختلف الکترونیک زمینه کار و اشتغال زیادی را می‌تواند ایجاد کند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در بخش اشتغال باید در راستای الکترونیک و ارتباطات حرکت کنیم، تصریح کرد: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در زمینه ایجاد اشتغال در استان تشکیل شود.

سلیمانی با اشاره به نرخ مشارکت اقتصادی بیان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی در استان به 6 درصد افزایش یافته که نشان از تحول در سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه‌های عمرانی است.

وی افزود: در حوزه اقتصاد مقاومتی 393 میلیارد تومان تسهیلات جذب شده که 201 میلیارد تومان از این مجموع به صورت مستقیم است.

در این جلسه مجری طرح تکاپو (توسعه ی کسب کار و اشتغال پایدار) خلاصه ای از وظایف واهداف این طرح  دراستان بیان کرد

 

                                                     روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری

۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۳۱

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید