اخبار

هشتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

هشتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری هشتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری به ریاست استاندار چهارمحال و بختیاری و با حضور ریاست سازمان برنامه و بودجه استان،معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری،مدیرکل حوزه استانداری،مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال ،مدیران بانکهای عامل و دستگاههای اقتصادی و اجرایی استان در سالن شهید مردانی استانداری تشکیل شد.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری در کارگروه تخصصی اشتغال استان بیان کرد تعهد اشتغال دستگاه های اجرایی استان در سال جاری 9هزار 121 نفر است که 6 هزار و 844 اشتغال در 9 ماه امسال ایجاد شده است.
مهندس جزایری افزود: در این مدت هفت هزار و 329 مورد اشتغال در دستگاه های اجرایی محقق و در سامانه رصد ثبت نام شد.
وی اظهارکرد: امسال 30 میلیارد ریال به بحث مشاغل خانگی استان تخصیص داده شده که این تسهیلات به طرح های پشتیبان در قالب طرح های مشاغل خانگی ارائه می شود.

در ادامه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای ایجاد و تثبیت اشتغال گزارشی ازعملکرد و برنامه های خود در جلسه ارائه نمود و مقرر شد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برنامه پیشنهادی جامعه ای از برش استانی،شهرستانی و بخشی در راستای اشتغال بصورت جامع و کامل آماده و در جلسه آینده کارگروه اشتغال ارائه نماید.
در ادامه معاون صندوق کارآفرینی امید چهارمحال وبختیاری نیز در این جلسه به ارائه گزارش عملکرد صندوق در سال جاری پرداخت وگفت: امسال از 95میلیارد و 450 میلیون ریال اعتبار تخصیصی در حوزه اشتغالزایی این صندوق 88 میلیارد و 85میلیون ریال جذب شده است.
بختیار شهریارپور افزود: 90 درصد اعتبار تخصیصی به استان در قالب 483 پرونده تسهیلاتی در حوزه های صنعتی، کشاورز ی و خدمات محقق شده است.
وی میزان مانده اعتبار تخصیصی سال جاری به این صندوق را هفت میلیارد و 345 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این تسهیلات در قالب طرح های اشتغالزایی تا سقف یک میلیارد ریال پرداخت می شود.
شهریارپور افزود: هم اینک 194پرونده دریافت تسهیلات در این صندوق تکمیل و آماده است که برای پرداخت تسهیلات به این پرونده ها 30 میلیارد ریال اعتبار جدید نیاز است.
وی گفت: تسهیلات پرداختی امسال 290 فقره تسهیلات اشتغالزایی شهری و 193 فقره تسهیلات روستایی پرداخت شده که از این تعداد 220 فقره تسهیلات بخش اشتغال مربوط به مشاغل خانگی، 188 فقره مربوط به خوداشتغالی و 75 فقره مربوط به دیگر سرفصل‌ ها مانند کارفرمایی و برند بوده است.
وی اظهار کرد: هم اینک 26 صندوق اعتباری خرد در استان به منظور دریافت تسهیلات در راستای اقتصاد مقاومتی تشکیل شده است.
قاسم سلیمانی استاندار چهارمحال و بختیاری
در کارگروه اشتغال اظهار کرد: برخی از کارگاه‌ها اقدام به اخراج کارگران خود می‌کنند که برای مثال می‌توان به واحد تولیدی برفاب اشاره کرد

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه مقرر شده بود اگر دلایلی برای اخراج کارگران دارند، در کمیته‌ای مطرح شود و اگر کمیته بپذیرد مورد قبول مقامات استان نیز خواهد بود

وی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری کمک‌های زیادی اعم از در اختیار گذاشتن زمین و زیرساخت‌های مختلف، امکانات و تسهیلات کرده است تا کارخانه بوجود بیاید و اشتغال ایجاد کند، خاطرنشان کرد مسؤولان کارخانه نیز بهره‌مند شدند در واقع منافع یک طرفه و تنها به سود این استان نبوده است

استاندار چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: از این به بعد هیچ کسی حق ندارد حتی یک کارگر را بدون نظر کمیته متشکل از سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نماینده کارگران و نماینده کارفرما اخراج کند و اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی این استان موظف است، فرد اخراج شده را با قدرت و با احتساب جرائم به سر کار بازگرداند.

تأکید کرد با توجه به فرصت کمی که تا پایان سال جاری داریم باید اعتبار تخصیص داده شده به مشاغل خانگی طبق دستورالعمل طرحهای پشتیبان از طریق دستگاههای اجرایی طرحها به دبیرخانه کارگروه اشتغال جهت معرفی به بانک عامل ارسال گردد.

وی در ادامه بیان داشت: میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یکی از پتانسیل‌های خوب در چهارمحال و بختیاری است، از همین رو مسؤولان این نهاد باید برنامه‌ریزی‌های خوبی داشته باشند. تا از این طریق بتوانیم فرصت های شغلی در مراکز گردشگری ایجاد نمائیم.

روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری

۲ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید