اخبار

برگزاری جشن هفته ملی مهارت با همکاری آموزشگاههای آزاد دراستان چهارمحال و بختیاری

برگزاری جشن هفته ملی مهارت با همکاری آموزشگاههای آزاد دراستان چهارمحال و بختیاری
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال وبختیاری جشنی به مناسبت هفته ملی مهارت با همت آموزشگاههای آزاد استان در مجتمع لاله شهرکرد با حضور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری، نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل تعاون،کارورفاه اجتماعی و آموزش فنی و حرفه ای چهارمحال و بختیاری و مجمع اصناف آموزشگاههای آزاد به همراه خانواده هایشان برگزار گردید.

مهندس جزایری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تبریک هفته مهارت به فعالان این حوزه آموزش ومهارت را یکی از راهکارهای مؤثر در توسعه اشتغال دانست و افزود: ادارات زیر مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان چهارمحال و بختیاری ضمن ایجاد تعامل در راستای توسعه اشتغال در استان نهایت همکاری را در قالب شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارتخانه را با یکدیگر به عمل می آورند.

وی افزود: فقدان مهارت یکی از عوامل بیکاری جوانان است و آمار بالای فارغ التحصیلان بیکار نشان دهنده عدم توازن آموزشهای ارائه شده با نیاز بازار کار است.

وی ضمن تقدیر از فعالیتهای صورت گرفته در حوزه مهارت آموزی در استان خواستار حضور گسترده جوانان و افراد فاقد شغل در دوره های آموزش مهارتی فنی و حرفه ای شد.

تقی پور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این خصوص گفت: آموزشهای خصوصی یکی از بنیادی ترین آموزش های فنی و حرفه ای است که بر پایه علوم و تخصص و تکنولوژی روز در حال اجراست .

وی گفت: بهتر است که زندگی جوانان و نوجوانان خود را از ابتدای نوجوانی با مهارت آموزی عجین کنیم و از امکانات و تجهیزات موجود در مراکز آموزش فنی و حرفه ای جهت تربیت همراه با دانش، بینش و مهارت استفاده کنیم .

تقی پور اشاره کرد که کلیه آموزشهای فنی و حرفه ای بر پایه نیازسنجی و تقاضا محوری است و اگر در سالهای گذشته آموزشها به صورت عرضه محور  ارائه می شد و متقاضی باید به اجبار از بین لیست حرفه ها یک حرفه را انتخاب می کرد، در حال حاضر و در برنامه های آتی آموزشها به صورت تقاضا محور و براساس خواسته کارآموز تشکیل می گردد.
مهندس مرادی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری نیز در این جشن گفت: اشتغال، ازدواج و مسکن سه نیاز اساسی جوانان امروزه در کشور ایران است و برای برطرف کردن موانع و مشکلات جوانان برای رسیدن به این نیازها باید به یک توسعه پایدار دست پیدا کنیم و این مقوله به دست نمی آید مگر با سه مورد سلامت، آموزش و مشارکت که دولت جمهوری اسلامی ایران بر این سه مقوله باید بسیار تأکید داشته باشد. 
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری بیان داشت: فنی و حرفه ای در زمینه آموزش مهارت و مهارت آموزی می تواند بسیار کارآمد و مؤثر اقدام نماید. 
دکتر نوریان نماینده مردم شهر شهرکرد در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه جشن در راستای هفته ملی مهارت گفت: استان چهارمحال و بختیاری در طی سالیان متمادی بر سر این که آیا این استان صنعتی است یا کشاورزی بحث و گفتگوهای بسیاری داشته است ولی این استان در زمینه توریسم و گردشگری جای فعالیت زیادی دارد و با توجه به طبیعت زیبا و صنایع دستی و گردشگری باید بر روی این گونه آموزشها صحه گذاشته شود.
در پایان جشن جوایزی به برخی از همکاران فعال در آموزش فنی و حرفه ای تقدیم گردید.

 

                     روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری

۱۰ اَمرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید