اخبار

سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شد

سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری به ریاست استاندار چهارمحال و بختیاری و با حضور مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال ،مدیران بانکهای عامل و دستگاههای اقتصادی و اجرایی استان در سالن شهید مردانی استانداری برگزار شد.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری پس از قرائت دستور جلسه بیان داشت تمام اطلاعات و آمار فعالیت دستگاه‌ها در زمینه اشتغال در سامانه تکاپو ثبت شده است که استان را از این حیث در کشور پیشرو کرده است.

مهندس جزایری تصریح کرد: دستگاه‌های استان که تعهد اشتغال دارند باید به‌طور مرتب اشتغال ایجاد شده خود را در سامانه رصد ثبت کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری و دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان خاطر نشان کرد با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل وپیگیری آن توسط استاندار استان طی جلسات هفتگی و پی در پی ایشان خوشبختانه به سمت و سویی می رویم که تا پایان سال جاری به ایجاد 10 هزار شغل که متعهد شده ایم تا پایان سال 95 عملیاتی خواهد شد.

در ادامه جلسه ریاست سازمان جهاد کشاورزی گزارشی از اهم فعالیت های جهاد کشاورزی در سال 94 و سه ماهه اول سال جاری ارائه نمود که عملکرد آن سازمان مطابق تعهد اشتغال پیش بینی شده برای آن دستگاه بوده و در سال گذشته1800 اشتغال در بخش های مختلف کشاورزی ایجاد نموده است .

مهندس قاسم سلیمانی استاندار چهارمحال و بختیاری در کارگروه اشتغال استان با اشاره به مطلوب بودن عملکرد جهاد کشاورزی استان در زمینه‌های اشتغال‌زایی و عمل به اقتصاد مقاومتی،بیان کرد: توسعه کشت گلخانه‌ای، کشت در زمین‌های شیب‌دار و اجرا کردن سیستم آبیاری نوین، از کارهای مثبت جهاد کشاورزی در سال گذشته بوده است.وی تصریح کرد: با توجه به کاهش نرخ سود تسهیلات بخش کشاورزی به 15 درصد، انتظار سرمایه‌گذاری بیشتری در این بخش وجود دارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: کمک‌های مالی و اعتباری در بودجه سال جاری دیده نشده است که خبر بدی برای استان‌ها است و انتظار می‌رود این مشکل نیز رفع شود.

سلیمانی دشتکی خاطرنشان کرد: تاکید بر این است که همه نمایشگاه‌های استان زیر نظر مرکز نمایشگاه‌ها فعالیت کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه هدف از برپایی نمایشگاه‌ها فروش محصولات با قیمتی مناسب‌تر از بازار است،تأکید کرد: چنانچه مرکز نمایشگاه‌ها از فروشندگان نرخ زیادی طلب کند به نمایشگاه‌های متفرقه به منظور ایجاد رقابت مجوز داده خواهد شد.

سلیمانی دشتکی تصریح کرد: برپا نشدن نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی استان در میدان قدس یکی از نقاط ضعف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

وی خاطرنشان کرد: اولویت خرید دستگاههای اجرایی به شرط داشتن قیمت و کیفیت مناسب 100 درصد باید با محصولات تولید شده در استان باشد.

 

روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری

۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید