اخبار

مجتمع های خاتم و نمد در استان چهارمحال و بختیاری افتتاح شدند

مجتمع های خاتم و نمد در استان چهارمحال و بختیاری افتتاح شدند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری مجتمع های خاتم کاری و نمد سازی با حضور مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری،فرماندارشهرستان بن،مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و جمعی از روسای ادارات و بانک های عامل استان در شهرستانهای بن و شهرکرد افتتاح گردید.

مهندس جزایری خاطرنشان کرد امروزه رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی بدون توجه به اجزاء آن چندان امکان پذیر نیست و توزیع اشتغال بین بخش های اصلی فعالیت های اقتصادی تابع دو پارامتر نیروی کار و سرمایه می باشد که در این بین صنایع دستی به دلیل خصوصیاتی ممتاز مانند سرمایه اندوز بودن، کاربر بودن، مشارکت دادن زنان در تولید،متنوع کردن منابع درآمد خانوار، کاهش ریسک درآمد، استفاده آن از منابع داخلی و بسیاری دیگر ازپارامترهای اقتصادی و فرهنگی نظیر ارزش افزوده بالا، حفظ فرهنگ و اصالت بومی ، انتقال هنر بومی و محلی ، پیوند نسل ها و سایر مولفه ها می تواند یکی از مهمترین عوامل و راه حل های مبارزه با بیکاری درمناطق مختلف کشور باشد و تأثیرات بلند مدت بر توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور بگذارد.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد بدون تردید یکی از دلایل مهم در توجیه اقتصادی صنایع دستی نقش آن در زمینه اشتغالزایی می باشد. از این روکنکاش ومطالعه پیرامون برنامه ریزی، نقش و اهمیت توسعه صنایع دستی، شناسایی وایجاد ظرفیت های جدید، ایجاداشتغال مولد و ارتقاء و بهبود شاخص های کلان اقتصادی ضرورت پیدا می کند و صنایع دستی در مسائل اقتصادی استان و حل مشکل بیکاری تأثیر گذار می باشد.

وی افزود با افتتاح و راه اندازی مجتمع های خاتم کاری و نمدسازی درشهرستان های بن و شهرکرد اشتغال 30 نفر به صورت مستقیم فراهم گردید که این مجتمع  قابلیت بکارگیری نزدیک به 140نفر رادر آینده دارند.

مهندس جزایری گفت استان چهارمحال و بختیاری قطب خاتم کاری و نمدسازی در کشور محسوب     می شود.

 

 

روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری
۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید