اخبار

66 هزارو 430 نفر ساعت دوره آموزش تعاونگران در استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

66 هزارو 430 نفر ساعت دوره آموزش تعاونگران در استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری مهندس جزایری مدیرکل از 66 هزارو 430 نفر ساعت دوره آموزش های عمومی و تخصصی تعاونگران در سال 94 خبر داد

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت آموزش در حوزه تعاون اظهارداشت تعاونی‌ها بعنوان یکی از اشکال سازمان‌های مردمی دارای قابلیت‌های فراوان جهت ایفای نقش در حمایت اقتصادی جوامع می‌باشند و افزون بر ویژگی ایجاد آفرینش تعاملات مثبت اجتماعی، اهمیت ویژه آنها در استفاده از امکانات بالقوه کسب و کار، حمایت از کارآفرینی، تولید ثروت و تأمین خدمات اجتماعی- رفاهی و طبقه‌بندی واحدهای تولیدی و خدماتی به عنوان مکمل روش‌های دیگر می‌باشد که لازمه آن داشتن مهارت کافی است.

مهندس جزایری خاطر نشان کرد یکی از اهداف والای تعاون، ساختن انسانی با مسئولیت های فردی و جمعی است . آموزش در شرکت های تعاونی جهت نیل به این هدف نقش سازنده و زیر بنایی دارد.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت تعاونی واقعی زمانی شکل می گیرد که روحیه تعاون مبتنی بر همکاری ،همیاری و خودیاری و همچنین احساس مسئولیت درافراد وجود داشته باشد و نسبت به گسترش و اشاعه افکار و اندیشه های تعاونی اقدامات نمایند و مسئولان ، مدیران و برنامه ریزان امور تعاونی باید به طور جدی و مستمر، تقویت روحیه تعاونی  مبتنی بر خودیاری و احساس مسئولیت را هر چه بیشتر مورد توجه قرار دهند و نسبت به توسعه و پیشرفت افکار و اندیشه های تعاونی اقدامات لازم را به عمل آورند که این اقدامات و تقویت روحیه تعاونی نیازمند ایحاد تغییر و تحول اساسی در آموزش تعاون است.

مهندس جزایری تأکید کرد باید آموزش تعاون را سرلوحه کار خود قرار دهیم و تعلیمات و آموزش تعاونی را از دبستان تا دانشگاه به صورت یکی از دروس اجباری درآوریم تا بتوانیم به توسعه و گسترش تعاونی های واقعی دست یابیم.

وی افزود در راستای ترویج فرهنگ تعاون و توسعه همه جانبه بخش تعاون و آشنایی اعضای تعاونی ها با قوانین و مقررات مربوط 66 هزار و 430 نفرساعت دوره آموزش در سال 94 در ادارات تعاون،کارورفاه اجتماعی استان برگزار گردید که این آموزش ها تاثیر بسزایی در ارتقاء دانش تعاونگران و توسعه تعاونی ها دارد.  

 

روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری

۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید