اخبار

همایش تبیین نقش کارگران و تعاونگران در پیروزی انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

همایش تبیین نقش کارگران و تعاونگران در پیروزی انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر همایش تبیین نقش کارگران در پیروزی انقلاب اسلامی با حضور حضرت حجت السلام والمسلمین لونی از اساتید حوزه قم،معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری،مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی و مسئول کمیته کارگری دهه فجر انقلاب اسلامی استان،مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی در استان ،مدیران ادارات ،کارگران تعاونگران و کارفرمایان استان در سالن اجتماعات اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری برگزار گردید.

مهندس جزایری ضمن تبریک سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد کارگران و تعاونگران در پیروزی انقلاب اسلامی و نابودی رژیم شاه مخلوع نقش بزرگی را ایفاء نمودند و با تلاش و کوشش در تمام عرصه های انقلاب اسلامی حاضر شدند و با حماسه آفرینی در جبهه های جنگ و صنعت و تولید درخشیدند و از انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف صیانت و دین خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ادا نمودند که ما این همت والای آنان را ارج می نهیم .

وی افزود در ایام الله دهه فجر کارگران با حضور باشکوه و منسجم  و انقلابی در جشن های پیروزی انقلاب و با اجرای 118برنامه متنوع در قالب همایش،جشن ،برنامه های فرهنگی و ورزشی بصورت کارگر محور در واحدهای تولیدی استان چهارمحال و بختیاری دردهه مبارک فجر را گرامی میدارند .

در ادامه همایش دکتر مرادی معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری ضمن تبریک دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت وجه تمایز انقلاب اسلامی ما با سایر انقلاب ها در این است که ما دینداریم و این دین وارد زندگی سیاسی،اجتماعی،اقتصادی و فردی ما در جامعه شد و دوماً جریان پیروزی انقلاب ما از سوی یک قشر نشأت نگرفت بلکه همه مردم در پیروزی آن نقش داشتند.

دکتر مرادی افزود کارگران و صنعتگران در بحبوحه انقلاب در واحدهای تولیدی بزرگ دست به اعتصاب زدند و چرخ اقتصادی حکومت ظالم شاه را از کار انداختند و بستر های لازم را فراهم نمودند تا انقلاب با شتاب بیشتر بسمت پیروزی حرکت کند و همچنین با بیعت های مکرر کارگران با آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و امام راحل و از ابتدا تا انتها با شرکت در راهپیمایی ها و تظاهرات همدوش انقلاب بودند و در این راه جان با ارزش خود را فدای انقلاب اسلامی کردند و هشت سال در دفاع مقدس نیز به این جانفشانی خود در عمل ادامه دادند.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری گفت ما باید نقش جدیدی برای کارگران و تلاشگران عرصه اقتصاد فراهم کنیم که یکی از معیارها که مردم در دهه فجر 57 مطالبه کردند استقلال خواهی بود استقلال بدون تولید،تلاش وکار و برنامه ریزی و پویایی در اقتصاد و بدون ارتقاء شاخص های بهره وری در واحدهای تولیدی محقق نمی شود مگر اینکه تولیدات ما متعهدانه ،عالمانه و مدبرانه و بر اساس استانداردهای امروزه باشد تا قادر به حرکت مطلوب در حوزه های استقلال خواهی در کشورمان باشیم و به موفقیت های جهانی برسیم.

معاون استاندار تصریح کرد به گفته حضرت امام (ره) انقلاب ما انفجار نور است چون قرار نیست که ارزشهای انقلاب مان را با جنگ و نزاع به پیش ببریم ما باید یک ادبیات شایسته ای در انقلاب اسلامی داشته باشیم که برگرفته از ایدئولوژی ، فرهنگ و تمدن قوی با تولیدات و تلاش و کار که یکی از شاخصه های مهم هستند انقلابمان را به دنیا ساری و جاری کنیم .

وی گفت با همه تحریمها و سختیهای ایجاد شده به همت جامعه تولیدگر چرخهای تولید و پویایی همچنان رونق خواهد داشت که باید با حمایت از تولیدات داخلی زمینه ای را فراهم کنیم که از کارگران عزیز ایران اسلامی دفاع و فرصت های لازم را برای جوانانمان در عرصه تولید و کار فراهم کنیم.

حضرت حجت السلام والمسلمین لونی خاطر نشان کرد اولین حرکتی که در جهان ابهت شکنی استکبار خون آشام را بوجود آورد از کشور عزیزمان بدست مرجعیت شکل گرفت یعنی یک بنای فرهنگی عمومی جهانی اتفاق افتاد که منافقین دست به ترورهای متعددی زدند که خدا را شکر با تدبیر رهبری متکی بر خدا و حمایت فهیمانه مردم به اهداف پلیدشان نرسیدند .

وی افزود با تحمیل جنگ هشت ساله دشمنان علیه ما که خسارات مالی و جانی زیادی را به کشور عزیزمان وارد کردند ولی با همت والای کارگران عزیز و مردم غیورمان در جبهه های حق علیه باطل از هیچ دشمنی هراسی نداشتیم وبه حول و قوی الهی پیروز میدان شدیم که همین ملت بدون هیچ الگویی در دنیا  توانستند در عرصه های سازندگی و سیاسی موفق و آثار مثبتی از خود خلق کنند و موجب سربلندی انقلاب اسلامی شوند.  

لونی گفت کارگران در همه عرصه های سازندگی و اقتصاد مقاومتی حامی انقلاب اسلامی بوده اند که ما به نیروی های توانمند و پر تلاش کشور عزیزمان افتخار می کنیم.

در ادامه همایش از 37 کارگر،کارگروه نمونه ،تعاونگر،کارآفرین و کارفرمای نمونه با حضور حضرت حجت السلام و المسلمین لونی ، مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی ،مدیران دستگاههای تابعه و جمعی از مدیران استانی با اهداء لوح و جوایز نفیسی تجلیل بعمل آمد.

                      روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری

۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ۲۲:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید