اخبار

هفتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

هفتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری هفتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری به ریاست استاندار چهارمحال و بختیاری و با حضور سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال ،مدیران بانکهای عامل و دستگاههای اجرایی استان در سالن شهید مردانی استانداری تشکیل شد.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ضمن قرائت دستور جلسه بیان داشت مدیرکل ورزش و جوانان استان از روند اجرای سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف آن اداره کل طی 8 ماهه گزارشی ارائه نمود.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت با توجه به اینکه مبلغ 7 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی بین دستگاههای اجرایی استان چهارمحال و بختیاری توزیع گردید بود در این جلسه ایجاد اشتغال دستگاههای اجرایی در سامانه رصد بر اساس سند توسعه اشتغال استان مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود با تخصیص 7 میلیارد تومان به متقاضیان مشاغل خانگی زمینه اشتغال 1400 نفر فراهم می گردد.

مهندس جزایری دبیر کارگروه اشتغال چهارمحال و بختیاری تأکید کرد بانک های عامل ملی و ملت باید تسهیلات مشاغل خانگی معرفی شده به آنها را تا اواخر دیماه پرداخت نمایند.

قاسم سلیمانی استاندار چهارمحال و بختیاری ساخت راه‌ آهن را عاملی برای کاهش نرخ بیکاری در استان دانست و گفت: در زمان ساخت خط راه‌آهن استان، زمینه اشتغال حدود دو هزار نفر در استان فراهم خواهد شد. 

استاندار در ادامه گفت: با تلاش همه مسولان، روند خوبی برای ایجاد اشتغال در استان برنامه‌ریزی شده است. 

سلیمانی به قول‌های داده شده از ستاد اجرایی امام (ره) اشاره و تصریح کرد: باید زیر ساخت‌ها برای سرمایه‌گذاری این ستاد و همکاری در اجرا کردن برخی طرح‌های اقتصادی صورت‌پذیرد. وی گفت: باید همه دست‌ به دست هم دهند تا بتوان زیرساخت‌های مناسب برای جذب سرما‌یه‌‌گذار را در استان بوجود آورده و مشکلات و موانع احتمالی را از سر راه آن‌ها بر داریم و نه آن‌که خود موجب ایجاد مشکل و موانع شویم. 

 

استاندار بیان کرد: باید از شرایط پیش آمده برای ایجاد صنایع اشتغال آور در استان استفاده کنیم و قسمت اعظم مشکل اشتغال استان را از بین ‌ببریم. سلیمانی دشتکی با اشاره به راه آهن استان و دیده شدن سهم 15 درصدی دولت در بودجه سال آینده خبر داد و اظهار کرد: با جذب این بودجه تحول عظیمی در راه‌آهن استان بوجود خواهد آمد. 

رئیس کارگروه اشتغال استان چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد بنیاد مستضعفان جهت ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در پروژه های مناطق محروم این استان اعلام آمادگی کرده است که با مشارکت 5 طرح را اجراء نماید که کمک خوبی به پیشرفت و اشتغال استان است.

 

روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری

۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۳:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید