اخبار

نشست هم اندیشی مهندس جزایری با بازرسان کاراستان چهارمحال و بختیاری

نشست هم اندیشی مهندس جزایری با بازرسان کاراستان چهارمحال و بختیاری
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری جلسه هم اندیشی مهندس جزایری مدیرکل با بازرسان کار استان چهارمحال و بختیاری برگزار گردید.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری بیان داشت بازرسان کار شاکله اصلی و بازوان توانمند ادارات تعاون،کارورفاه اجتماعی هستند که می توانند با نظارت دقیق و عالیه از حقوق حقه کارگران و سایربخش ها صیانت و حمایت کنند.

وی افزود بازرسان کارباید نظارت های بموقع خود در کارگاهها ازایجاد اختلاف و تنش بین کارفرما و کارگر پیشگیری نمایند و با بررسی وضعیت حقوق و مزایای کارگران و با راهنمایی های لازم کارفرمایان و کارگران را از حقوق خود نسبت به یکدیگر آگاه سازند تا خدای ناکرده موجب اختلاف و تضییع حقوق دیگری نشود و با آرامش و صمیمیت در کنار یکدیگر به فعالیت ادامه دهند.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت بازرسان کاردر حفاظت و ایمنی و بهداشت کار امر خطیری را بر عهده دارند که هرگز نباید از این امرکوتاهی کنند زیرا سلامتی و امنیت جانی کارگران بدست آنان رقم می خورد و از کوچکترین نقص نباید چشم پوشی کنند و باید با دقت نظر کافی و لازم از بوجود آمدن هرگونه حادثه در محیط کار پیشگیری نمایند.

مهندس جزایری خاطر نشان کرد اگر در محیط کارنواقص و عیوب با نظارت دقیق بازرسان مرتفع گردد و هشدارهای لازم به کارفرما و کارگر اعلام شود کارگاههای ما بدون حادثه خواهندشد و پیشگیری از حوادث تأثیر بسزایی در تولید و ایجاد بهره وری و اثر بخشی و کارآمدی خواهد داشت .

وی تصریح کرد با توجه به عملکرد مطلوب بازرسان کار چهارمحال و بختیاری در سنوات گذشته و کسب رتبه های برتر در کشور در بازرسی های ادواری و موردی از کارگاههای تحت نظارت کمترین حوادث را در بخشهای مختلف داشته است که این نوید دهنده روند رو به رشد کاهش صد در صدی حوادث در استان چهارمحال و بختیاری است.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری تأکید کرد هرگونه قصور درنظارت دقیق و بموقع موجب خسارت غیر قابل جبران در محیط کار خواهد شد پس بازرسان باید بدون چشم پوشی از هر عیب و نقصی در واحدهای کاری و با اعمال قوانین و مقررات همه موارد را رصد و به سلامت محیط کار بیندیشند تا جامعه کارگری استان در کارگاهها و تعاونی ها بدون دغدغه با خاطری آسوده به کارو تولید خود ادامه دهند.

و در ادامه نشست قنبری رئیس اداره بازرسی کار استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد بازرسان کار در تلاش هستند تا به بهترین نحوممکن به وظایف خود عمل نمایند تا انشالله شاهد استانی بدون حادثه در محیط های کارگری باشیم .و درپایان نشست بازرسان کار دیدگاهها و نظرات خود را ارائه نمودند.

 

      روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری

۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید