اخبار

سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شد.

سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان به ریاست مشاور اجرایی استاندار و مدیرکل دفترهماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال ،مدیران بانکهای عامل و دستگاههای اجرایی استان چهارمحال و بختیاری در سالن شهید مردانی استانداری برگزار شد.

مهندس جزایری مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال استان چهارمحال و بختیاری ضمن تسلیت شهادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق (ع ) و خیر مقدم به حاضرین در جلسه گفت تشکیل جلسات کارگروه تخصصی اشتغال بستری برای ایجاد اشتغال پایدار ،تثبیت نیروی کار فعال و رفع مشکلات جامعه کارگری است .

دبیرکارگروه تخصصی اشتغال چهارمحال و بختیاری پس از قرائت چهار دستور جلسه اظهار داشت تعهد اشتغال دستگاههای اجرایی استان  در سال 93براساس سند توسعه اشتغال استان در دستگاههای اجرایی در بخشهای مختلف( عمرانی ، تولیدی ، خدماتی و کشاورزی) تقسیم بندی شده است که با توجه به اعتبارات ابلاغی و ملی که به دستگاههای اجرایی تخصیص داده شده بتوانند طرح هایی که به آنها ارجاع شده را ساماندهی کنند و براساس تعهد ایجاد شده در سند توسعه اشتغال استان تعهدات خود را محقق نمایند .    

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری بیان داشت در سال 94 نیز دستگاههای اجرایی در استان موظف به اجرای تعهدات خود بر اساس سند توسعه اشتغال در استان هستند.

در ادامه جلسه مدیرکل امور روستائی استانداری چهارمحال و بختیاری از اجرای طرح مشارکت مردم در راه اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته استان خبرداد و گفت این طرح با هدف افزایش مشارکت روستائیان ،اشتغالزایی،کارآفرینی جمعی و کاهش نرخ تورم به دلیل کاستن نقدینگی و کاهش آسیب های اجتماعی اجراء میشود.

همچنین در جلسه گزارشی توسط معاون اداره کل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختیاری از تعهد اشتغال آن دستگاه در سال 93 ارائه گردید.

در ادامه قربانپورمشاور اجرایی استاندار و مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری با اشاره به سند توسعه اشتغال استان گفت باید مطابق تعهداتی که در سند توسعه اشتغال استان برای دستگاههای اجرایی مشخص گردیده به تعهدات خود عمل نمایند . وی افزود اداره کل ورزش و جوانان  باید توأمان به ورزش و مسائل مربوط به جوانان بپردازد  و مشکلات اشتغال،ازدواج و مسکن جوانان را با جدیت پیگیری نماید .

 

 

                      روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۵:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید