اخبار

دومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

دومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری دومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان به ریاست استاندار و با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال ،مدیران بانکهای عامل و دستگاههای اجرایی استان در سالن شهید مردانی استانداری تشکیل شد.

مهندس شیوندی دبیر کارگروه اشتغال ضمن قرائت دستور جلسه گفت تعهد اشتغال دستگاههای اجرایی استان  در سال 94براساس سند توسعه اشتغال که حدود 9050 شغل در بخش های مختلف دستگاههای اجرایی چه در بخشهای عمرانی و چه در بخش های تولیدی ، خدماتی و کشاورزی تقسیم بندی شده است که با توجه به اعتبارات ابلاغی و ملی که دارند بتواند طرح های که به آنها ارجاع داده می شود را ساماندهی کنند و بتوانیم سند توسعه اشتغال استان  را اجرایی کنیم .    

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد صندوق کارآفرینی امید در سال گذشته 128  میلیارد ریال پرداختی در بخشهای مختلف نظیر مشاغل خانگی ، خود اشتغالی  و طرحهای پشتیبان داشته است . وی بیان داشت که یکی از رویکردهایی که صندوق کارآفرینی امید امسال پیگیر آن است بحث پشتیبان است جایی که زنجیره تولید تکمیل می شود .

در ادامه جلسه استاندار اظهار داشت که قانون رفع موانع تولید به تصویب رسیده و آیین نامه های آن در حال نوشته شدن  هستند که براساس آن مسائل مالی و اقتصادی چاره اندیشی می شود و امیدواریم این رویکرد موضوع اشتغال را از حالت رکود خارج کند .

وی همچنین بر لزوم تلاش برای اشتغال زایی جوانان تاکید کرد و افزود : عدم وجود شغل مناسب برای جوانان  زمینه ساز ارتکاب فساد ، اعتیاد و سرقت است .  استاندار اظهار کرد : باید جوانان مستعد و توانا به دور از سخت گیری به کار گرفته شوند و مسئولان نیز به دور از سلایق خود به دنبال  راهکارهای برای حل مشکل بی کاری جوانان باشند .

 

 

                                      روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری

۱۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید