اخبار

سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شد

سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان به ریاست استاندار و با حضور مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال ،مدیران بانکهای عامل و دستگاههای اجرایی استان در سالن شهید مردانی استانداری برگزار گردید.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری بیان داشت گزارشی از سوی ریاست سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان راجع به عملکرد و اجرائیات سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری در آن دستگاه ارائه گردید که نسبت به پیش بینی مورد نظر رضایت بخش بود که در این گزارش به بیان چشم انداز سند و اهداف کمی و کیفی آن در سازمان صنعت،معدن و تجارت پرداخته شد .

وی افزود: تأکید شورای عالی اشتغال کشور اینست که سند توسعه اشتغال هر استانی اجرایی گردد که مبنای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در بخش های تولید،خدمات و کشاورزی اسنادی است که سند اشتغال استان را تشکیل میدهد.

مهندس شیوندی تصریح کردبا توجه به اینکه در مرحله اول 114 میلیارد تومان در سال جاری به استان جهت طرحهای اشتغالزا اختصاص یافت که برخی از بانک های استان عملکرد مطلوبی در جذب اعتبارات این مرحله داشه اند و بانکها باید با همت مضاعفی تلاش نمایند تا هرچه زودتر اعتبار باقی مانده مرحله اول جذب گردد تا انشاء الله بتوانیم مرحله دوم اعتبارات کشوری را برای استان دریافت و اقدامات خوبی در ایجاد طرحهای اشتغالزا ی استان داشته باشیم .

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری گفت در کارگروه اشتغال استان 43 طرح با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد و 427 میلیون تومان در بخش های کشاورزی ،صنعت و خدمات به تصویب رسید.

در ادامه جلسه استاندار اذعان داشت برای بهره برداری سریع تر از طرح های تصویبی در کارگروه اشتغال چهارمحال و بختیاری همکاری تمامی مسئولان بانک ها ،دستگاههای اجرایی و سرمایه گذاران با یکدیگر ضرورت دارد.

سلیمانی افزود با بهره برداری از طرح های مصوب شده زمینه اشتغال مستقیم 171 نفر و تثبیت اشتغال 546 نفر فراهم می شود.

 

                روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری
۱۵ تیر ۱۳۹۳ ۱۴:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید