اخبار

دهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

دهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری دهمین کارگروه تخصصی اشتغال استان به ریاست معاون برنامه ریزی استاندار و با حضورقائم مقام وزیرو مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال ،مدیران بانکهای عامل و دستگاههای اجرایی استان در سالن شهید مردانی استانداری تشکیل شد.

مهندس شیوندی دبیر کارگروه اشتغال ضمن قرائت دستور جلسه اظهار داشت آموزش های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای باید با سند توسعه اشتغال استان مطابقت داشته باشد تا براساس نیازسنجی انجام شده در سند مهارت های لازم در مناطق مختلف ارائه گردد.

قائم مقام وزیر  افزود فنی و حرفه ای موظف شد 325 رشته شغلی را در زمینه های مختلف آموزش دهد تا افراد آموزش دیده بتوانند پس از اخذ گواهی مهارت ایجاد شغل کنند.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد بانک های عامل موظفند برابر ابلاغیه ای که از سوی شورای عالی اشتغال کشور شده است به متقاضیان در بخش های مختلف از جمله مددجویان کمیته امداد حضرت امام (ره) ،بهزیستی و ایثارگران و سایر دستگاههای اجرایی که مرتبط با اور کسب و کار هستند تسهیلات پرداخت کنند.

وی تصریح کرد افرادی که دارای گواهی آموزش فنی و حرفه ای هستند از سوی صندوق مهر امام رضا(ع) مبلغ 150 میلیون ریال برای اشتغال آنها پرداخت می شود.در ادامه افزود تا کنون در زمینه خوداشتغالی دو هزار نفر جهت دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شده است.

 در ادامه جلسه عامری معاون برنامه ریزی استانداری اذعان داشت لازم است هدف مشخص شده  و بر اساس هدف های تعیین شده  برنامه ریزی انجام گیرد

ریاست کارگروه اشتغال افزود باید تسهیلات خوداشتغالی از سوی بانک های عامل استان به افراد جویای کار در چهارمحال و بختیاری در کمترین زمان ممکن پرداخت شود.

عامری گلستان خاطر نشان کرد با داشتن نظارت کافی بر آموزش های فنی و حرفه ای می توان به نتایج مطلوبی رسید .

معاون برنامه ریزی استاندار گفت با توجه به اینکه تسهیلات مشاغل خانگی و خود اشتغالی به افراد ضعیف جامعه پرداخت می شود باید تا حد امکان در پرداخت تسهیلات تسهیل شود و بانکهای عامل تلاش کنند هرچه سریعتر این تسهیلات به افراد پرداخت شود.

                                روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری

۱۹ دی ۱۳۹۲ ۱۰:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید