اخبار

پنج هزار مترمربع به سرانه ورزشی کارگری استان چهارمحال وبختیاری اضافه شد

پنج هزار مترمربع به سرانه ورزشی کارگری استان چهارمحال وبختیاری اضافه شد
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه قانون کار برای مردم، دولت و اداره کار وضع شده است، بیان داشت: روحیه محافظه‌کاری باید از بین برود و براساس قانون کار با کارفرما یا کارگر برخورد شود، با صدور رأی یکی از طرفین ناراضی می‌شود اما باید قانون اجرا شود.

اقبال عباسی در نشست‌ هم‌اندیشی نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت:  با اشاره به موضوع کارگران اخراجی کارخانه برفاب، تصریح کرد: بررسی‌های لازم با همکاری مرکز بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و تامین اجتماعی انجام و در صورتی که کارگران مشمول قانون کارهای سخت‌ و زیان‌آور می‌شوند، حق و حقوق آن‌ها پرداخت شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری وی خاطرنشان کرد: قراردادهای موقت کاری فقط در استان ما معضل نیستند و در کشور این وضعیت به دلایل متعدد وجود دارد و باید طوری برخورد شود که حق و حقوق هیچ یک از طرفین کارگر و کارفرما ضایع نشود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه وضعیت کار و اشتغال در استان بهتر از قبل شده است، عنوان داشت: برگزاری جلسات اتاق بازرگانی استان که قبلا فصلی و با فاصله طولانی مدت برگزار می‌شد الان هر 15 روز برگزار و نتایج مطلوبی داشته است، همچنین ستاد تسهیل و رفع موانع استان دو سال پیش رتبه سوم کشور را کسب کرد که نشان‌دهنده تغییر وضعیت به سمت بهبودی اشتغال است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، تصریح کرد: در حال حاضر کمتر از 2 هزار نفر از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند که نشان‌دهنده پایداری اشتغال در استان است

سیدحفیظ‌الله فاضلی با تبریک هفته کار و کارگر، اظهار داشت: کودکان کار و جامانده از تحصیل در استان شناسایی و برای والدین آن‌ها 30 جلسه آموزشی و توانمندسازی برگزار و در راستای اشتغال آ‌ن‌ها یک میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره برای مشاغل خانگی اختصاص یافت.

وی با اشاره به 110 هزار کارگر استان، افزود: کمک برای تامین زمینی برای تشکل‌های کارگری از جمله مطالبات این تشکل‌ها از استاندار بود که مطرح و مساعدت‌های لازم انجام شد

فاضلی بیان داشت: کمک به خانوارهای کارگری در شرایط دشوار کرونایی صورت گرفت و 5 هزار مترمربع به سرانه ورزشی کارگری استان اضافه شد که دو استخر و یک مجموعه ورزشی هستند

وی با اشاره به افزایش کیفیت صدور آرا با آموزش، تشریح کرد: در سه سال اخیر حدود 26 درصد به تعداد تشکل‌های کارگری و انجمن‌های صنفی استان افزوده شده که از 190 تشکل و انجمن به 260 تشکل و انجمن رسیده است.

فاضلی اضافه کرد: زمان رسیدگی به پرونده‌ها از موارد ارزیابی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط وزارتخانه است که در این زمینه استان چهارمحال و بختیاری از 28 روز به 14 روز رسیده و در هیأت‌های حل اختلاف 50 روز به 28 روز رسید. قبلا 32 درصد آرا به دیوان عدالت وارد و حدود 30 درصد آن‌ها منجر به نقض رای یا قابل بررسی مجدد اعلام می‌شد اما الان به 18 کاهش یافته است

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید