اخبار

۱۱۰ هزار نفر در جامعه کارگری استان در خط مقدم اقتصادی و تحریمی فعالیت دارند

۱۱۰ هزار نفر در جامعه کارگری استان در خط مقدم اقتصادی و تحریمی فعالیت دارند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: نرخ سرانه بیکاری سال جاری هنوز اعلام نشده اما رسیدن نرخ بیکاری در زمستان سال ۹۸ به ۲۳.۶ و در زمستان ۹۹ به ۱۳.۶ گویای کاهش نرخ بیکاری در استان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ،سید حفیظ‌الله فاضلی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری به کاهش نرخ بیکاری در چند سال اخیر در سطح استان اشاره کرد و گفت:‌‌ در سال ۹۷ نرخ بیکاری ۳.۴ درصد و در سال ۹۸ تقریبا ۲ واحد کاهش یافته و سرانه سال جاری هنوز اعلام نشده اما رسیدن نرخ بیکاری در زمستان سال ۹۸ به ۲۳.۶ و در زمستان ۹۹ به ۱۳.۶ گویای کاهش نرخ بیکاری در استان است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری افزود: وظیفه اصلی و مطالبه‌گری مجموعه کار و رفاه اجتماعی تنها ایجاد اشتغال نیست بلکه حمایت از تولید، ثبت اشتغال و بهبود روابط بین کارگر و کارفرما است تا کارگر در یک فضای آرام، ایمن و امن کار کند و امر تولید را که شعار اصلی سال است تحقق بخشد که افزایش اشتغال و افزایش صادرات و رفاه را برای کارگران به دنبال دارد.

فاضلی با بیان اینکه ۱۱۰ هزار نفر در جامعه کارگری استان در خط مقدم اقتصادی و تحریمی فعالیت دارند، ادامه داد: در سال‌های اخیر امر سه جانبه‌گرایی یعنی کارگر، کارفرما و دولت که اساس مجموعه کار، و رفاه اجتماعی است در استان محقق شد.

وی با بیان اینکه ۱۶۰ تشکل کارگری تا پایان سال ۹۱ در استان فعالیت می‌کردند که این رقم در سال ۹۲ به ۲۶۰ تشکل رسید، اظهار کرد: قبلا هدف تنها ایجاد تشکل بود ولی اکنون مشارکت همه‌جانبه این تشکل‌ها در بخش‌های مختلف کار و رفاه اجتماعی در اولویت قرار گرفته است.

فاضلی افزود: در حوزه‌های فرهنگی کلاس‌های مختلف با موضوعات آسیب‌های اجتماعی، موادمخدر، مسابقات مذهبی و... برای خانواده‌های کارگران برگزار کردیم که موفقیت‌هایی از جمله کسب ۱۰ مدال ملی و جهانی در زمینه مسابقات قرآنی و افزودن ۵ هزار متر مربع به سرانه ورزشی استان، همچنین جذب بیش از ۲۰ میلیارد بودجه ورزشی از افتخارات ما در این حوزه است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری ادامه داد: باید حقوق بگیریم و نیازمندی‌هایمان رفع شود اما مسائل مادی نباید جزو اولویت‌های ما قرار گیرد که در این صورت میان کارگر و کارفرما، مردم و مسئولان تنش‌هایی ایجاد می‌شود و مطالبات بالا می‌گیرد که این با نگاه انقلاب، شهدا، امام و رهبر ما متفاوت است.

حجت الاسلام نکونام اظهار کرد: نوع نگاه‌ها در مجموعه‌ها باید تغییر کند که در این صورت دعواها خاتمه می‌یابد، ماه رمضان فرصت همین کارها است که انسان خود را از نگاه‌های زمینی دور و به سمت نگاه‌های معادمحوری، خدامحوری و نجات جامعه بشری از شر ظلم و کوتاه کردن دست مستکبرین از سر محرومان حرکت کند و جوامع مختلف اداری، کارگری و... تقویت شود.

وی بیان کرد: ماه رمضان تنها فرصت نخوردن و نیاشامیدن نیست بلکه آماده‌سازی یک ساله برای انجام وظایف است یعنی باید در این ماه انرژی معنوی و فکری ذخیره کنیم.

وی افزود: ماه رمضان فرصت ایمن‌سازی و تقویت روحیه انقلابی و مرام شهدایی در جهت پیشبرد اهداف است و نباید از این ماه خسته شد بلکه باید جامعه را به اوج رساند و موانع تولید را رفع کرد که همه این‌ها در سایه تعهد و تغییر نوع نگاه ایجاد می‌شود که اگر نوع نگاه‌ها تقویت شود در همه عرصه‌ها هم می‌توان موفق شد..

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید