اخبار

سفر رئیس سازمان بسیج کارگری کشور به استان چهارمحال وبختیاری

سفر رئیس سازمان بسیج کارگری کشور به استان چهارمحال وبختیاری
رئیس سازمان بسیج کارگری کشور با اشاره به اینکه بسیج آمادگی دارد در حل مشکلات تولیدکنندگان وارد عمل شود، گفت: مشکل ۱۵۰ واحد تولیدی در کشور با استفاده از ظرفیت بسیج و ستاد تسهیل حل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان چهارمحال وبختیاری ،علی‌حسین رعیتی‌فرد در جمع کارگران و کارفرمایان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه پس از پشت سر گذاشتن جنگ نظامی و فرهنگی هم‌اکنون در یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی با دشمنان جمهوری اسلامی قرار داریم، اظهار کرد: دشمن از تمام ظرفیت‌های خود از جمله تحریم برای ضربه به اقتصاد کشور استفاده می‌کند، اما مسئولان نباید با اعمال برخی سیاست‌ها مشکلات تحریم را مضاعف کنند.

رئیس بسیج کارگری کشور تاکید کرد: در جنگ اقتصادی باید اقتصاد پویا و چالاک باشد و از ظرفیت‌های موجود در کشور که در برخی موارد بی‌نظیر است به‌درستی استفاده کنیم

رعیتی‌فرد در خصوص کمبود لاستیک در کشور، یادآور شد: ۹ کارخانه تولید لاستیک موجود در کشور سالانه ۲۵۰ هزارتن  لاستیک تولید می‌کنند و نیاز کشور در این زمینه حدود ۳۵۰ هزار تن است.

رئیس بسیج کارگری کشور بیان کرد: حدود ۸۰ درصد لاستیک مورد نیاز سیستم حمل نقل بار و مسافر از خارج از کشور وارد می‌شود، این در حالیست که سیستم حمل و نقل یکی از شریان‌های اصلی در کشور است، سال گذشته ۱۶۰ هزار تن لاستیک وار د کشور شد، اما درتوزیع مشکلات داشت .

وی با اشاره به اینکه بسیج آمادگی دارد در حل مشکلات تولیدکنندگان وارد عمل شود، افزود: مشکل ۱۵۰ واحد تولیدی در کشور با استفاده از ظرفیت بسیج و ستاد تسهیل حل شد.

رعیتی‌فرد تاکید کرد:مدیران باید ریسک‌پذیر باشند، همچنین برخی امور نیز نیازمند تصمیم‌گیری سریع است و اگر زمان آن بگذرد تصمیم کارساز نیست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۴۵۰ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش این اداره‌کل هستند، اظهار کرد: همچنین ۱۳ هزار بنگاه اقتصادی در استان فعال است که از این تعداد ۵۶۰ بنگاه اقتصادی بالای ۵۰ نفر نیرو دارد.

سید حفیظ ‌الله فاضلی با بیان اینکه تنظیم روابط کارگر و کارفرما موجب می‌شود فعالان این حوزه در فضای سالم کار کنند، افزود: حمایت از کارگران و کارفرمایان بنا بر موارد قانونی انجام می‌شود.

فاضلی با بیان اینکه بیش‌ترین معوقات کارگران در بخش دولتی است، گفت: معمولا حق و حقوق کارگران در بخش خصوصی منظم‌تر پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به روند سرمایه‌گذاری در استان، یادآور شد: برخی از مدیران دیدگاه خوبی نسبت به سرمایه‌گذاری ندارند، بنابراین به بهانه‌های واهی از صدور مجوز برای سرمایه‌گذران در این استان جلوگیری می‌کنند.

وی عنوان کرد: در دو سال گذشته حدود ۲۰ هزار شغل در چهارمحال  و بختیاری ایجاد شد و رتبه بیکاری کاهش پیدا کرد، اگر تا پایان سال حدود ۱۳ هزار شغل در این استان ایجاد شود، قطعا رتبه بیکاری در استان تا رتبه ۱۳ کاهش پیدا می‌کند.

۱۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید