اخبار

۶۲۸ شغل در بخش مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری ایجاد شد

۶۲۸ شغل در بخش مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری ایجاد شد
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت اجرای مشاغل خانگی به عنوان مشاغل زود بازده وکم سرمایه بربه ویژه با توجه به شرایط پیش آمده وبیماری ناشی از ویروس کروناکه اهمیت این گونه مشاغل را مضاعف می نماید ، از اجرای ۶۰۵ طرح مشاغل خانگی در این استان خبرداد و گفت: ۶۲۸ شغل در بخش مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری ایجاد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، سیدحفیظ الله فاضلی اظهار داشت: در سال گذشته سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی استان ۶۸ میلیارد ریال بوده که توسط دو بانک عامل توسعه تعاون ورفاه کارگران به طور کامل پرداخت شده است.

وی گفت: تمام کل این مبلغ در قالب ۶۰۵ طرح با اشتغالزایی ۶۲۸ نفر پرداخت شده است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در سال گذشته با پیگیری‌های به عمل آمده توسط اداره کل این تسهیلات از سقف سه ساله به پنج سال و همچنین سقف مبلغ تسهیلات با توجه به رشته شغلی متقاضی از ۵۰ میلیون ریال به ۱۵۰ میلیون ریال افزایش یافت.

وی بیان کرد: در سال گذشته تعداد یک هزار و ۱۳۴ مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان صادر شده است.

وی بیان کرد: در زمینه صدور الکترونیکی مجوزهای مشاغل خانگی در سال گذشته و سه ماهه ابتدای امسال سامانه مورد نیاز راه اندازی شد و دیگر هیچ نیاز به مراجعه متقاضی به دستگاه‌های اجرایی و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی نیست.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در زمینه زنان سرپرست خانوار فاقد پوشش نهادهای حمایتی تفاهم‌نامه‌ای با جهاد دانشگاهی در زمینه آموزش، تولید محصول و اتصال به بازار برای ۷۷ نفر منعقد شده و اکنون در حال اجرا است.

 

۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید