اخبار

کاهش 2 درصدی نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری

کاهش 2 درصدی نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: در استان طی یک سال گذشته بیشتر ١٤ هزار فرصت اشتغال ایجاد شده و نرخ بیکاری بیش از 2 درصد کاهش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری ،سید حفیظ الله فاضلی گفت: با اشاره به اقدامات خوب انجام‌شده در استان افزود: با این اینکه مشکلات و کمبودهایی وجود دارد اما توانستیم نتیجه خوبی را در برخی موارد داشته باشیم.

فاضلی خاطرنشان کرد: بازرسان ما باید در مجموعه‌های کاری ما ورود یابند و بر اجرای دقیق و صحیح قانون کار تاکید داشته باشند تا قبل از اینکه کارگر به نداری و تضییع حقوقش برسد، طبق قانون کار مشکلات برطرف شود.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: ما تا پایان سال ٩٧ به تمام پرونده‌های باقی‌مانده از سال‌های قبل رسیدگی کردیم و تا آن زمان هیچ پرونده‌ای از قبل بدون نتیجه باقی نماند.

فاضلی اظهار داشت:تا امروز ١٦ درصد کاهش اختلافات بین کارفرما و کارگران و مشکلات کاهش یافته برخی از اختلافات و خواسته‌ها خارج از قانون کار است، اما همان موارد را هم طوری کنترل کردیم  که مشگلی به وجود نیاید.

وی افزود: با توجه به مشکلات بنگاه‌های اقتصادی در کشور طی دو سال اخیر، مشکلات استان ما نسبت به سایر استان‌ها کمتر بوده‌ است و هیچ بنگاهی در این دو سال اخیر تعطیل نشد و به مشکل نخورد.

وی با اشاره به پیگیری اشتغال‌های پنهان اظهار داشت: برخی کارگران از یک جا بیمه بیکاری گرفته و بصورت پنهانی در جای دیگر کار می‌کنند، این افراد شناسایی شدند که با این اقدام  ٩٤ میلیارد تومان به نفع دولت عمل شد.

 مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در مجموع در حوزه اشتغال از سال ٩٢ روند بیکاری روند صعودی داشت اما در سال ٩٧ یکباره ٣.٣ درصد کاهش یافته و مشارکت اجتماعی نیز بیش از ٢ درصد افزایش پیدا کرد.

فاضلی در پایان بدون استناد به آمارهایی مانند مرکز آمار ایران، ادعا کرد: در چهارمحال و بختیاری در سال گذشته بیشتر ١٤ هزار فرصت اشتغال ایجاد شده و نرخ بیکاری بیش از ٢٠ درصد کاهش یافت.

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید