اخبار

آغاز ثبت نام کارفرمایان برای دریافت وام کرونا

آغاز ثبت نام کارفرمایان برای دریافت وام کرونا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز ثبت نام برای دریافت وام کرونا گفت: صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا که پیامک دریافت کرده‌اند در سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir در قسمت تسهیلات کرونا با ثبت کد ملی ثبت نام نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری، سید حفیظ الله فاضلی افزود: در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امکان ثبت نام کارفرمایان مشمول این حمایت را در سامانه «کارا » فراهم کرده است و ثبت نام در این خصوص از ۲۴ اردیبهشت آغاز گردیده است.

وی اظهار کرد: تمامی صاحبان واحدهای کسب و کار خصوصی و تعاونی مشمول طرح (کارفرمایی و خویش فرمایی) که در رسته‌های ۱۳گانه مصوب کارگروه اقتصادی مقابله با شیوع کرونا فعال بوده و دارای کد بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی هستند و اقدام به حفظ اشتغال موجود داشته‌اند، مشمول این تسهیلات هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  چهارمحال و بختیاری در رابطه با شرایط دریافت تسهیلات حمایتی توسط بنگاه‌ها گفت: بنگاه‌هایی مشمول دریافت تسهیلات قرار می‌گیرند که از سال گذشته تاکنون فعال بوده و نیروهای کار خود را تعدیل نکرده باشند به نحوی که شاغل بیمه شده داشته و کارگران آن‌ها از بیمه بیکاری استفاده نکرده باشند.

مدیرکل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: میزان پرداخت تسهیلات برای واحدهایی که به اجبار تعطیل شده‌اندبه ازای هر اشتغال مبلغ ۱۶ میلیون تومان وام و برای واحدهای کسب و کاری که فعال بوده و تعطیل نشده‌اند به ازای هر فرد شاغل ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

فاضلی گفت: برای بنگاه‌هایبا نیروهای کار بیشتر نیز ۵۰ درصد برای دستمزد و ۵۰ درصد به‌عنوان سرمایه در گردش منظور شده است.

فاضلی اظهار کرد: کارفرمایانی که مشمول تسهیلات کارفرمایی و یا خویش فرمایی هستند و برای آنها پیامک ارسال نشده است،می تواند جهت ثبت نام اقدام نمایند ولی مستلزم ان داشتن شرایط اعلامی اعم از لیست بیمه و13 رسته منتخب باشد

وی گفت: از کارفرمایان و خویش فرمایان استان  چهارمحال و بختیاری مشمول که تمایل به استفاده از این تسهیلات دارند، دعوت می‌شود با مطالعه و بررسی شرایط و ضوابط اعلامی، نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرآیند آن در سامانه کارا اقدام کنند

۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید