اخبار

بهبود وضعیت اشتغال با توجه ویژه‌ به کارآفرینی محقق می‌شود

بهبود وضعیت اشتغال با توجه ویژه‌ به کارآفرینی محقق می‌شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: امروز کارآفرینی به منزله ایجاد فضای کسب و کار مناسب، خلق ایده‌های جدید، نوآوری در کسب و کارها و اشتغال پایدار با توجه به نیاز روز بازار است، اگر به دنبال بهبود وضعیت اشتغال هستیم باید توجه ویژه‌ی به بحث کارآفرینی صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری ،سید حفیظ‌الله فاضلی در جمع خبرنگاران استان به مناسبت هفنه کارآفرینی اظهار کرد: هفته جهانی کارآفرینی از ۲۷ آبان‌ماه آغاز و تا ۳ آذرماه ادامه دارد.

وی افزود: امروز کارآفرینی به منزله ایجاد فضای کسب و کار مناسب، خلق ایده‌های جدید، نوآوری در کسب و کارها و اشتغال پایدار با توجه به نیاز روز بازار است، اگر به دنبال بهبود وضعیت اشتغال هستیم باید توجه ویژه‌ی به بحث کارآفرینی داشته باشیم.

آقای فاضلی خلاقیت و نوآوری، تشخیص فرصت، پذیرش ریسک و تکمیل زنجیره ارزش را از جنبه‌های کارآفرینی برشمرد.

وی گفت: با توجه به رشد علم و تکنولوژی کسب و کارها به سمت استارتاپ‌ها و نوآوری‌های جدید و کارهایی که امروز در قالب نرم‌افزار و ایده‌پردازی است، پیش می‌رود که امید است کارآفرینیروز به روز ارتقاء یابدو به جایگاه خود در کشور و در بازار کار و سرمایه برسد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بیان کرد: باید فضایی ایجاد شود تا نیروهای جدید و جوانان با دانش‌های اندوخته دانشگاهی در فضای مناسب به منظور خلق ایده‌های جدید در عرصه کارآفرینی حضور پیدا کرده و زمینه فعالیت را برای خود و دیگران فراهم کنند.

مهندس فاضلی اضافه کرد: ۲۰ دستگاه، دانشگاه، موسسات بخش خصوصی و ارگان‌های مختلف به این کانون پیوسته‌اند و امسال به مناسبت هفته کارآفرینی ۲۰ عنوان برنامه در استان از سوی این کانون برگزار می‌شود که امید است بتوان جایگاه کارآفرینی را ارتقا بخشید تا در بازار کار و فضای کسب و کار نقش مثبتی را ایفا کند.

وی نواخته شدن زنگ کارآفرینی در یکی از مدارس شهرکرد، برگزاری نمایشگاه عکس کارآفرینان و محصولات آن‌ها، همایش آشنایی با بورس، بازدید از سه کارگاه کارآفرینی استان را از جمله برنامه‌های این هفته برشمرد.

وی با اشاره به اینکه رویکرد امروز کارآفرینی این بوده که بتوان ایده‌های جدید را در راستای کاهش هزینه خلق کرد، تصریح کرد: امسال برای انتخاب کارآفرینان برتر ۳۸ نفر از کارآفرینان استان در سامانه ثبت‌نام کردند که در نهایت ۶ نفر به عنوان کارآفرین برتر استانی انتخاب می‌شوند و در حال حاضر در مرحله داوری و انتخاب هستند.

وی با اشاره به اینکه باید فرهنگ ما از اشتغال تغییر کند و فرهنگ کارآفرینی ترویج داده شود، تصریح کرد: برای حمایت از کارآفرینان دو طرح حمایتی کارورزی و یارانه دستمزد از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال اجرا شدن است.

۲۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید