اخبار

جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری برگزار شد

جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری برگزار شد
استاندار چهارمحال و بختیاری با ارزیابی مطلوب از نحوه جذب اعتبارات اشتغالزایی این استان گفت: نظارت بر اجرای طرح‌های اشتغالزایی استان تداوم داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری،اقبال عباسی در جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری این استان افزود: دولت برای مهار نرخ بیکاری استان بیشترین تسهیلات مشاغل پایدار روستایی و عشایری را به استان اختصاص داد که با هماهنگی بین بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی بیشترین تخصیص این اعتبارات را در این حوزه شاهد هستیم.

وی ادامه داد: بنا بر گزارش‌های کمیته نظارت، تنها در ۵ درصد مجموع طرح‌ها انحراف مشاهده شده است که این انحرافات نیز مربوط به تعهد اشتغال، بیمه و تعداد اندکی مربوط به عدم اجرای طرح است.

آقای عباسی تصریح کرد: اگر چه باید تلاش کرد تا هیچ انحراف و مغایریتی در اجرای طرح‌ها رخ ندهد اما قصور در وقوع انحراف ۵ درصدی قابل بخشش است و انتظار می‌رود نظارت‌ها بر ادامه اجرای طرح‌های اشتغالزایی در استان با همین جدیت و دقت تداوم یابد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به جذب ۴۳۱ میلیاردی تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری خاطرنشان کرد: ۴۷۰ میلیارد تومان اعتبار در این حوزه به استان ابلاغ شد که جذب حداکثری آن رونق اشتغال در مناطق روستایی استان را نوید می‌دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه از ثبت ۸ هزار و ۱۳ طرح متقاضی مشاغل پایدار روستایی و عشایری در سامانه کارا خبر داد و گفت: از این تعداد ۶ هزار و ۱۷ طرح از سوی کمیته فنی تایید و برای عقد قرار داد به بانک‌های عامل معرفی شد.

مهندس فاضلی افزود: از تعداد طرح‌های ارسال شده به بانک‌ها،۲۳۹ میلیارد تومان تسهیلات به ۳ هزار و ۳۴۵ طرح پرداخت شده است.

وی همچنین از جذب ۱۰۰ درصدی تسهیلات مشاغل خانگی در استان خبر داد و تصریح کرد: در این طرح نیز بیش از ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات به ۲ هزار و ۷۶ طرح پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: سهمیه استان در حوزه مشاغل خانگی در سال ۹۸ نیز ۶ میلیارد تومان درنظر گرفته شده است که فرایند جذب آن آغاز شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری سهمیه اشتغال این استان در سامانه رصد را ۱۰ هزار و ۵۰۰ شغل برای سال ۹۸ عنوان کرد و به دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد تا در ثبت تعداد اشتغال ایجاد شده در دستگاه‌های مربوطه اهتمام بیشتری به کار گیرند.

۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید