اخبار

نشست خبری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری برگزار شد

نشست خبری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری برگزار شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و 230 میلیارد ریال تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی و اشتغال روستایی و عشایری در استان پرداخت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، سید حفیظ الله فاضلی در نشست خبری با خبرنگاران افزود: سهم استان در حوزه مشاغل خانگی 225 میلیارد ریال است که سال گذشته 135 میلیارد ریال آن جذب و منجر به ایجاد اشتغال برای 2 هزار نفر شد.
وی ادامه داد: در امسال نیز باید 150 میلیارد ریال از این اعتبار جذب شود که تاکنون یک هزار و 711 پرونده در قالب 12 میلیارد تومان به بانک های عامل معرفی شده و از این میزان در حدود 30 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.
مهندس فاضلی همچنین سهمیه استان در حوزه مشاغل روستایی و عشایری را 3 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از یک هزار و 600 میلیارد ریال پرونده معرفی شده به بانک تاکنون یک هزار و 200 ریال تسهیلات به افراد متقاضی پرداخت شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: با پرداخت این میزان تسهیلات برای 2 هزار و 600 نفر در استان فرصت شغلی ایجاد شده است.
وی با اشاره به شناسایی در حدود 63 هزار بیکار در استان، اظهار داشت: بیشترین تعداد این بیکاران فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند که برای رفع آن طرح کارورزی ایجاد شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش 4 درصدی نرخ بیکاری استان در تابستان 97، تصریح کرد: در آخرین گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان 13.9 درصد اعلام شده که نشان می دهد فرهنگ کارآفرینی و اشتغال در استان در حال شکل گیری است.

۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید