اخبار

کاهش 4.1 درصدی نرخ بیکاری استان چهار محال و بختیاری نسبت به تابستان سال گذشته

کاهش 4.1 درصدی نرخ بیکاری استان چهار محال و بختیاری نسبت به تابستان سال گذشته
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری گفت: در تابستان سال 97 ، آمار بیکاری استان 13.9درصد بوده است که این آمار در تابستان سال گذشته 18درصد و در بهار سال جاری 22.8درصد بوده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهار محال و بختیاری ،  سید حفیظ الله فاضلی افزود نرخ بیکاری درکشور در تابستان سال 97برابر 12.2 بوده که این نرخ در تابستان سال گذشته 11.5 و در بهار سال جاری 12.1درصد بوده است.

وی تصریح کرد گزارش ارائه شده مرکز آمار کشور از وضعیت بیکاری اشاره کرد و افزود: میانگین آمار بیکاری استان از18درصد در تابستان سال 96  به 9/13 درصد در تابستان 97رسیده است .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری سپس به شاخص مشارکت اقتصادی در استان و کشور اشاره کرد و گفت: شاخص نرخ مشارکت اقتصادی شاخصی است که اندازه نسبی عرضه قابل دسترس نیروی کار را برای تولید کالاها و خدمات نشان می دهد. درحالیکه نرخ مشارکت اقتصادی کشور از 40.7 به 40.9 رشد 2 دهم درصدی را نشان می دهد در استان چهار محال و بختیاری این نرخ از 40.4 به 42.2 رشدی2.2 درصد را نشان می دهد که در اینجا روند مثبت مشارکت اقتصادی در استان چهار محال و بختیاری را شاهد هستیم.

وی ادامه  داد افزایش نرخ مشارکت نیروی کار در استان به این معنی است که ورودی های بازار کار بیشتر از خروجی ها بوده است. یا اینکه تعداد فارغ التحصلان بیشتر و یا زنان و مردان بیشتری برای بکارگماری وارد بازار کار شده اند. که این نشان از رشد فضای کسب و کار در استان را نشان می دهدو نرخ مشارکت افزایش و نرخ بیکاری کاهش را نشان می دهد

۲۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید