اخبار

نشست خبری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری برگزار شد

نشست خبری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری مهندس فاضلی در نشست خبری با خبرنگاران این استان افزود: برای رفع معضل بیکاری در استان ،دولت برنامه های متعددی در نظر گرفته است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ،اجرای طرح مشاغل خانگی با اختصاص اعتباری بالغ بر 225 میلیارد ریال را از مهمترین برنامه ها برشمرد و گفت: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون در حدود 4 هزار طرح به بانک های عامل معرفی شده است.
مهندس فاضلی همچنین از اختصاص یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار برای رونق اشتغال روستایی به استان اشاره کرد و گفت: تاکنون 279 طرح در کمیته های شهرستانی بررسی شده که از این تعداد 159 طرح با اعتباری بالغ بر 860 میلیارد ریال به تصویب رسیده و به بانک های عامل معرفی شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، اجرای طرح اشتغال فراگیر با اعتبار 4 هزار میلیارد ریال را از دیگر طرح های اجرایی در استان برشمرد و افزود: در این طرح در قالب 11 رسته شغلی 686 متقاضی در سامانه کارا ثبت نام کرده که از این تعداد 99 طرح به تصویب رسیده و برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده است.
مهندس فاضلی با بیان اینکه در بخش دیگری از این نشست از فعالیت 2 هزار و 772 تعاونی در استان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود امسال 200 تعاونی جدید به تعاونی های استان اضافه شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری صیانت از نیروی کار را از مهمترین وظایف این اداره کل اعلام کرد و افزود: در همین راستا در سال گذشته 6 هزار بازرسی از کارگاه های فعال استان انجام گرفت

در ادامه خبرنگاران سوالات خود را در قالب سوالات پرسش و پاسخ مطرح کردند

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید