اخبار

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشوربه چهارمحال و بختیاری سفر کرد

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشوربه چهارمحال و بختیاری سفر کرد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ،محمدرضا واعظ مهدوی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در دیدار با آقای سلیمانی معاون استاندار که همزمان با هفته کار و کارگر به استان سفر کرده بود از اختصاص پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال روستاییان و عشایر در کشور خبر داد.
وی گفت: این میزان اعتبار در قالب ۲۳ بسته اشتغال تخصیص یافته است و روستاییان و عشایر می‌توانند با راه اندازی شرکت‌های تعاونی و واحد‌های تولیدی، از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور، با بیان تهیه و ارائه ۹۶۰ طرح اشتغالزا از سوی متقاضیان برای سال جاری در کشور و تأیید نهایی ۲۸۲ مورد آن افزود: برای طرح‌های تأیید شده ۹۰۰ میلیارد ریال بودجه اختصاص یافت.

دکترواعظ مهدوی اضافه کرد: میزان استقبال از این طرح و بسته‌های حمایتی مشابه در مجموع، کم بوده و نیازمند اطلاع رسانی بیشتر است.

وی همچنین گفت: هم اکنون ۶۴ هزار نفر برای استفاده از تسهیلات اشتغال، در مؤسسات کاریابی کشور نام نویسی کرده اند.

دکترواعظ مهدوی با بیان ارائه خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در چهار بخش بازنشستگی، درمان، فوت و از کارافتادگی، ادامه داد: روستاییان و عشایر با پرداخت ماهانه ۲۰۰ هزار ریال می‌توانند ضمن عضویت در این صندوق، از خدمات آن بهره‌مند شوند.

وی همچنین گفت: استان چهارمحال و بختیاری هم اکنون دارای ۹۱ هزار خانوار روستایی و عشایری است که ۲۷ هزار خانوار از این تعداد، از خدمات بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استفاده می‌کنند.

افتتاح دفتر کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در شهرکرد، عیادت از بیماران بستری تحت پوشش این بیمه در بیمارستان امام علی (ع) فرخ‌شهر و اعطای احکام بازنشستگی ۲ تن از آنان، از دیگر برنامه‌های سفر مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور به استان چهارمحال و بختیاری بود.

 در ادامه مدیرکل تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری: از برگزاری 100عنوان برنامه به مناسبته هفته کارو کارگر در استان خبر داد

مهندس فاضلی  افزود: در سال‌جاری از بین 21 نخبه کارگری در سراسر کشورانتخاب شدند که خانم زهرا ایزدی از استان به‌عنوان کارگر نمونه سال انتخاب شد.

وی اظهار کرد: 99 هزار بیمه شده در جامعه کارگری چهارمحال و بختیاری وجود دارد.
وی با تأکید بر اینکه اساس حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی صیانت از نیروی کار است، خاطرنشان کرد: برنامه ما در سال‌جاری انجام 6 هزار بازرسی دوره‌ای از کارخانجات و بنگاه‌های اقتصادی چهارمحال و بختیاری به‌منظور اجرای صحیح قوانین کار، حمایت از کارگران، تسهیل شرایط کارآفرینی و جلوگیری از حوادث و سوانح در کارگاه‌ها است.
مدیرکل تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه 25 درصد تولید ناخالص کشور به بخش تعاون واگذار شده است، افزود: جذب جویندگان کار و سرمایه‌های خرد از اولویت‌های ما است.

 

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید