اخبار

برگزیدگان جشنواره امتنان و نخبگان جامعه کار و تولید در چهارمحال و بختیاری تجلیل شدند

برگزیدگان جشنواره امتنان و نخبگان جامعه کار و تولید در چهارمحال و بختیاری تجلیل شدند
39 نفر از برگزیدگان جشنواره امتنان و نخبگان جامعه کار و تولید چهارمحال و بختیاری تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری در همایش تبیین نقش کارگران و تعاونگران در پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: کارگران از ابتدای انقلاب اسلامی تا امروز نقش‌های ارزنداه‌ای را در کشور ایفا کرده‌اند که باید قدردان این قشر از جامعه باشیم.

مهندس فاضلی با بیان اینکه دشمنان انقلاب در اویل پیروزی انقلاب اسلامی قصد داشتند با تعطیلی کارخانه‌ها و مراکز تولیدی اقتصاد کشور را دچار بحران کنند، افزود: خوشبختانه کارگران با ایثار، دست از کار نکشیدند و اجازه ندادند چرخ اقتصاد کشور دچار مشکل شود.
وی با اشاره به اینکه تولید و اشتغال یکی از دغدغه‌های بسیار مهم مقام معظم رهبری و دولت است، تصریح کرد: کارگران، کارفرمایان و تعاون‌گران از سرمایه‌های اصلی و بزرگ نظام در عرصه کار، تلاش و تولید هستند.
وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار این همایش با هماهنگی کارگران و کارفرمایان تشکیل شد، گفت: برنامه‌ریزی شده در راستای اجرای صحیح قانون کارگری در استان ، تنظیم درست روابط کارگری و کارفرمایی، تشکیل تشکلات کارگری، افزایش بازرسی‌ از کارگاه‌ها، ارتقاء ایمنی کار، کاهش حوادث ناشی از کار و سلامت نیروی کار که از سرمایه‌های عظیم جامعه کارگری هستند و از اولویت مهم دولت حفظ و تقویت این سرمایه‌ها است، گام برداشت.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: جامعه کارگری قشر بزرگ و تاثیرگذار جامعه هستند که باید به منظور تقویت این قشر، تلاش‌های بسیاری صورت گیرد.

 نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: لازم است تمامی اقشار، انقلاب اسلامی را با امید حمایت کنند، یاری‌گر باشند و مطالبه داشته باشند تا مشکلات برطرف شوند.
- حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام  اظهار کرد: تاکنون تلاش مسئولان حفظ منزلت، جایگاه، معاش، عزت و کرامت کارگران بوده گرچه با شان و منزلت کارگران فاصله بسیاری وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه باید تمامی افراد در خدمت این قشر تاثیرگذار باشند، افزود: در بسیاری از موارد از جمله اقتصاد مقاومتی در کشور کوتاهی‌هایی از سوی دولتمردان و نمایندگان مجلس صورت گرفته که باید به این مهم توجه بسیاری شود تا کشور را در برابر تحریم‌ها و بیگانگان مقاوم کند .
حجت‌الاسلام نکونام گفت: اقتصاد مقاومتی بیشترین نقش را در تولید و اشتغال کشور دارد و پایداری کشور را به همراه خواهد داشت.
امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی معجزه قرن است، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی اراده الهی بود که مردم آن دوران با دست خالی توانستند انقلاب را از دست دشمنان بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: در 21 بهمن‌ماه تمام تلاش طاغوت نابودی امام راحل و اشرافیت بر مقر امام بود که تمامی افراد به امام متوسل شدند و در آن روز به دستور امام حکومت نظامی شکسته و موانع برطرف شد.
حجت‌الاسلام نکونام گفت: در صورتی که حکومت نظامی کشور شکسته نمی‌شد کشور با آسیب‌های فراوانی مواجه می‌شد و قطعا روز 22 بهمن‌ماه انقلاب اسلامی به پیروزی نمی‌رسید.
وی با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی در کشور حرکتی تمام عیار دینی و فرهنگی بوده است، خاطرنشان کرد: انقلاب به فضل الهی ماندنی است و امید است پرچم عدالت هر چه سریع‌تر به دست صاحب اصلی برسد.

در ادامه نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی گفت: تئوری کارآمدی دینی توان اداره جامعه را دارد و قطعا با وجود دشمنان اسلام از جمله آمریکا انقلاب پا برجا بوده و تداوم خواهد داشت.

دکتر نوریان اظهار کرد: امروزه در سراسر دنیا تمامی مردم به صورت لحظه‌ای از یکدیگر باخبر هستند و در چنین فضایی حکومت باید بتواند برای تداوم خود به نیازمندی‌های جامعه پاسخ دهد.
وی ادامه داد: تئوری کارآمدی دینی توان اداره جامعه را دارد و قطعا با وجود دشمنان اسلام از جمله آمریکا انقلاب پا برجا بوده و تداوم خواهد داشت.
وی گفت: انقلاب اسلامی بر پایه مردم سالاری دینی بنا شده و انقلاب توان پاسخ به تمامی مطالبات اجتماعی و معیشتی جامعه را دارد که با وجود اثبات کارآمدی نظام، در صورت از دست دادن توان، قطعا مشکلاتی برای انقلاب اسلامی به وجود خواهد آمد.
در ادامه نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ با اشاره به رقم زدن روز تاریخی 20 بهمن‌ماه 57 در کشور توسط بختیاری‌ها، اظهار کرد: بختیاری‌هادر آن روز اقتدار خود را ثابت کردند و روز 22 بهمن‌ماه امسال همانند سال‌های گذشته اتحاد خود را نشان داده و بار دیگر سرافزاری خود را ثابت خواهند کرد.
دکتر کاظمی با اشاره به اینکه 22 بهمن امسال باید از سال‌های گذشته تاثیرگذارتر باشد، افزود: قطعا مردم با حضور در راهپیمایی امسال، قدردانی خود را از انقلاب اسلامی نشان خواهند داد و با این حرکت فردا را برای آیندگان آماده خواهند کرد که امید است با حضور قوی مردم استان، بیعت مردم گذشته بار دیگر تکرار شود.
وی با اشاره به اینکه در به وجود آمدن انقلاب علاوه بر تمامی اقشار، جامعه کارگری نقش بسیاری را ایفا کردند، تصریح کرد: در آن روزها می‌خواستند جامعه کارگری را به بیراهه بکشانند که خوشبختانه این قشر تلاشگر در کنار امام باقی ماندند و تاکنون تاثیرگذاری این قشر در نقاط مختلف کشور مشاهده می‌شود.
دکترکاظمی با اشاره به اینکه ایران کارهای بزرگی در سطح بین‌المللی از لحاظ امنیتی انجام داده است، تصریح کرد: متاسفانه از لحاظ اقتصادی نتوانسته‌ایم کارهای خوبی انجام دهیم که تنها راه برون رفت مشکلات از کشور اقتصاد مقاومتی است.
وی ادامه داد: یکی از پایه‌های اقتصاد مقاومتی قشر کارگری است که امروزه در کارآفرینی تلاش بسیاری انجام می‌دهند.
۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ۱۴:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید